VIDEO: Notičky zazářily s populární houslistkou

DOBŘICHOVICE, PRAHA – Světoznámá houslistka Barbora Kolářová pokřtila své nové cédéčko „Imp in Impulse“ na adventním koncertu dětské lidové muziky Notičky. Kmotrem jí byl americký skladatel Pascal Le Boeuf. 

Hudební zážitek se odehrál v pražském kostele sv. Šimona a Judy. Spojení Barbory Kolářové s Notičkami je nasnadě – byla první primáškou souboru. „Je to pro mě neuvěřitelná čest, protože jsem s Notičkami hrála deset let,“ řekla sympatická houslistka. Zhodnotila také letošní rok a lehce načrtla nastávající: „Můj rok byl velmi pestrý. Hodně koncertů, hodně cestování. Ten příští by měl být stejný, s Pascalem už plánujeme nové turné a nové skladby.“

„Na koncert jsme se připravovali od léta. Je tu 55 dětí,“ prozradila vedoucí souboru Lenka Kolářová a dodala: „Máme známé, ale také spoustu nových koled i bulharský tanec. A výjimečné je i vystoupení Barbory Kolářové.“

„Nejvíce na nás působí místní atmosféra a přicházející Vánoce. Každý koncert je pro náš něčím výjimečný,“ shodli se členové Notiček Natálie Němečková a Miroslav Frýdl.

Co nemilého se stalo před samotným vystoupením, jaká jsou přání do nového roku a moment a jak se pracovně propojili česká houslistka a americký skladatel se mimo jiné dozvíte v reportáži Dobnet TV.

(vs, lib)