Kepková se prosadila mezi 700 trenéry

Olga Kepková uprostřed. Foto: archiv Díky, trenére

Pátý ročník soutěže Díky, trenére! vyhlásil vítěze. Skvělé druhé místo vybojovala v silné konkurenci Olga Kepková, trenérka ropeskippingového týmu od Berounky Rebels O.K.

Letošní „měření sil“ bylo velmi vyrovnané. O těch nejlepších rozhodla až nastavená soutěž. Titul Trenér mládeže 2019 získal David Vinš, lední hokejista z Vimperka. Za druhou Olgou Kepkovou skončil třetí basketbalista Tomáš Hruška a čtvrtý šachista Karel Handlíř.

„Holky moje, díky!“ vzkázala Olga Kepková celému týmu Rebels O.K. Jeho posledním úspěchem za hranicemi České republiky byla nadílka 17 medailí ze soutěže Rope Skipping China Open.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v pražské hale na Podvinném mlýně. Zpestřilo ho vystoupení hudební kapely Slza. V porotě opět usedly významné osobnosti: úspěšná trenérka basketbalu Natalia Hejková, kouč vrcholových sportovců Marian Jelínek nebo metodik pro trénování dětí a mládeže Zdeněk Vojta. Na akci se děkovalo všem lidem, kteří přivádějí děti ke sportování. „Díky, trenére upozorňuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která má být společensky oceněna tak, jak by si zasloužila. Většina trenérů se přitom věnuje dětem ve svém volném čase a zcela zdarma s takovým nasazením, jako by to bylo jejich druhé povolání,“ uvedl iniciátor a hlavní organizátor Petr Rydl.

Nominace na příští titul odstartují na počátku roku 2020.

(lib)