Kajakářka Kinclová si na MS zajela dvě semifinále

Foto: archiv Sofie Kinclové

Sofie Kinclová má za sebou premiéru na seniorském mistrovství světa rychlostních kanoistů. Teprve sedmnáctiletá kajakářka z Vonoklas v Račicích rozhodně nezklamala.

Zajela si semifinále na individuální pětistovce i v deblkajaku na dvoustovce po boku parťačky Michaely Fasnerové.

Sofie byla vidět ještě před startem samotných závodů v račické Labe aréně. Při defilé všech 68 výprav doprovázela s názvem země vlajkonoše českého týmu Martina Seidla.

V rozjížďce na olympijské trati na 500 metrů dojela juniorská mistryně Evropy i světa šestá, čímž si zajistila postup do semifinále. „Nebyla to úplně nejlepší jízda, ale rozhodně šlo o skvělý zážitek. V rozjížďce se mnou jela jedna z nejrychlejších soupeřek,“ vzkázala Sofie.

Boj o postup do finále rozjela více než slušně. „Start se mi povedl, i přesto, že foukal vítr, jsem měla velice slušný mezičas. Zkusila jsem to pořádně vypálit, což se povedlo, ale ke konci jsem vytuhla a nepostoupila jsem,“ popisovala Sofie, která si z Račic odvezla hlavně cenné zkušenosti. „Jsem ráda, že jsem mohla změřit síly proti nejlepším závodnicím z celého světa.“

Kajakářka z Vonoklas má za sebou mimořádně náročnou sezonu. Není divu, že se těší na zasloužený odpočinek. „Byla to zatím moje nejdelší a nejnáročnější sezona. Od jejího začátku jsem neměla pořádné volno, po MS v Račicích už mě letos naštěstí nic nečeká,“ dodala s úsměvem pravnučka stříbrného olympijského medailisty z roku 1936 Bohuslava Karlíka.

(ph)