Cyklisté již tuto sobotu vyrazí z Prahy na Karlštejn

Foto: archiv organizátora
Foto: archiv organizátora

Očekávaný závod Kola pro život Praha – Karlštejn Tour České spořitelny se jede v sobotu 25. července. Trasa vede po zpevněných lesních, polních i asfaltových cestách a je výzvou pro mnoho milovníků horských kol.

Cyklisté projedou obcemi Radotín, Solopisky, Vonoklasy, Mořinka, Mořina, Dolní Roblín, Roblín, Třebotov a Kosoř. Na trase jsou dvě občerstvovací stanice, a to v Mořince a v Třebotově.

Závodníci si mohou vybrat jednu ze tří tras. Nejtěžší „B – Classic“ měří 53 km s převýšením 1150 m. „C – Short“ je dlouhá 37 km s převýšením 810 m a „D – Fitness jízda“ je naplánována na 17 km s převýšením 131 m. Své trasy mají i děti od úplně nejmenších, kteří změří své síly na odstrkovadlech. Všechny podrobnosti najdete zde.

Start i cíl je na dostihovém závodišti v Praze – Velké Chuchli. Organizátoři upozorňují, že v areálu zázemí včetně parkoviště není možné stanovat ani kempovat s obytným vozem. A všem, kteří mohou, doporučují, aby do Chuchle dojeli pohodlně vlakem.

Závodníci i fanoušci se mohou těšit na doprovodný program pro dospělé i děti, včetně tomboly, testování kol, spousty her i závodu sprintu družstev na chuchelském klusáckém oválu.

(lib)