Hokejisté po obratu poslední letošní zápas zvládli

Parádní obrat ve druhé třetině rozhodl o tom, že se černošičtí hokejisté vítězně naladili na vánoční přestávku. Z Mladé Boleslavi si po výhře 5:4 odvezli z letošního posledního klání všechny body.

Po úvodní třetině měli lepší náladu hráči boleslavského „béčka“, když vedli 2:1. O hubený náskok ve druhé dvacetiminutovce ale přišli, hosté z Černošic totiž potvrdili roli nejlépe střílecího týmu Krajské ligy a skóre otočili. V rozmezí deseti minut se trefili hned čtyřikrát a rázem vedli 5:2. Dvakrát se prosadil Šalamoun, do černého zamířili i Formánek s Červeným, pro kterého šlo rovněž o druhou branku v utkání.

V závěrečné třetině sice černošičtí dovolili domácím dvěma góly zápas ještě zdramatizovat, ale díky dobré obraně jednogólový náskok udrželi až do závěrečné sirény. „Důležité předvánoční vítězství. Zápas jsme měli pod kontrolou až na třetí třetinu, kdy jsme Boleslav nechali snížit, ale naštěstí jsme to urvali,“ okomentoval utkání útočník Dominik Šalamoun, autor dvou černošických gólů.

Tým kouče Luďka Záhorského může mít hned dvojnásobnou radost. Nejen, že poslední duel v letošním kalendářním roce zvládl, ale díky plnému bodovému zisku a zaváhání Rakovníka se navíc s 30 body vyhoupl na druhé místo v tabulce své skupiny za vedoucí Mělník.

Krajská liga se nyní uloží ke krátkému třítýdennímu spánku, na plné obrátky se zase rozjede o prvním víkendu v novém roce 2018. Černošice do něj vstoupí v sobotu 6. ledna na zimním stadionu v Berouně, kde změří síly s Královým Dvorem.