Volejbalistky před pauzou potvrdily roli favoritek

Dobřichovické volejbalistky po závěrečných zápasech v letošním roce proti Španielce Foto: archiv týmu

Volejbalisté i volejbalistky Dobřichovic mají za sebou poslední letošní duely v první lize. Zatímco družstvo žen stoprocentně uspělo, muži si naopak před vánoční přestávkou připsali dvě porážky.

Dobřichovické volejbalistky v závěrečném dvojutkání v tomto kalendářním roce potvrdily proti Španielce roli favoritek. Na domácí palubovce ztratily proti pražskému celku jediný set a po výhrách 3:1 a 3:0 si upevnily druhé místo v prvoligové tabulce za vedoucím VK České Budějovice.

„Děkujeme všem fanouškům za hlasitou účast a podporu, kterou jsme zejména teď, ke konci roku, opravdu potřebovali. Nyní si dáme chvilku pauzu, doléčíme nemoci a různá zranění a v plné síle se těšíme do roku 2018,“ hlásí volejbalistky, které se o víkendu 6. – 7. ledna představí na republikovém mistrovství sokolských týmů v Chocni.

Pád z čela tabulky

O poznání hůře vyšli ze závěrečných dvou duelů letošního roku dobřichovičtí volejbalisté. Do Nymburku sice přijeli jako vedoucí tým soutěže, ovšem roli favorita nezvládli a nováčkovi soutěže podruhé v sezoně podlehli, tentokrát 1:3.

O den později sice svěřenci kouče Jakuba Kolouška skvěle rozehráli duel na palubovce TJ ČZU Praha, když ovládli první set, ovšem následující tři sady vybojovali domácí a Dobřichovice tak znovu padly 1:3. Dvě porážky mrzí o to víc, že znamenaly pád na druhé místo. Na čele první ligy vystřídal dobřichovické hráče tým Beskyd.

Prvoligové soutěže se rozjedou zase v pátek 12. ledna a v sobotu 13. ledna, kdy budou na programu jedny z posledních duelů v základní části. Volejbalisté se představí na půdě Volleyteamu ČZU B a EGE České Budějovice, družstvo žen bude bude o další body usilovat v domácích zápasech proti českobudějovické Slavii.