Festival Hravě a zdravě v Řevnicích zabodoval

Foto: archiv organizátora
Foto: archiv organizátora

Poohlédněme se za prvním řevnickým rodinným festivalem Hravě a zdravě, který proběhl první zářijový víkend. Užilo si ho přes tisíc návštěvníků, převážně místních. Přijeli ale také hosté z okolních obcí či měst, včetně Pražanů.

Akce začala v jednu hodinu odpoledne, kdy velmi empatická a sympatická moderátorka Ema Klementová představila na pódiu zástupce organizačního týmu – za Občanské sdružení náruč Marii Hrdou a za Rodinné centrum Leťánek Kateřinu Plzákovou. Své místo zde měl i starosta města Řevnice Tomáš Smrčka. Pak začala přehlídka místních spolků a souborů. Vše probíhalo na improvizovaném “paletovém podiu”, případně na trávě vedle anebo na “hlavním pódiu”, které představoval stylový valník se stolečkem s vázou a židlemi.

Program protkávaly rozhovory se známými místními i Řevnicím blízkými osobnostmi. Větrné a slunečné odpoledne zpestřila i návštěva a povídání s mistrem světa ve sportovním aerobiku Davidem Hufem. Ten přijal pozvání jako velký příznivec kavárny Modrý domeček a všem představil své současné aktivity směřované převážně k seniorům a k jejich životnímu stylu.

Přítomné mile překvapil trh, který čítal téměř 60 prodejců a prezentačních mist. Tolik stánků náměstí ještě nevidělo! Dala se zde pořídit spousta dobrot, vynikajícího jídla i pití, vyzkoušet si různé aktivity, obeznámit se se spolky, kroužky a klidně si i zasportovat. Tomu všemu nahrávala uzavírka náměstí, kterou město pro tento den zrealizovalo v rámci celosvětového projektu Den bez aut.

V Infostanu se po předcházející výzvě sešlo 13 štrůdlů. Zapojili se ti, kteří marně přemýšleli, jak se podílet na průběhu akce. Každý, kdo štrůdl přinesl, získal poukázku na kávu do kavárny Modrý domeček. Apel byl jasný – pokus o nejdelší štrůdl roku se zápisem do Řevnické kroniky. A povedlo se! Štrůdl měřil téměř osm metrů.

Ve 14 hodin odstartovala Rodinná hra, která na trasu se 12 stanovišti po Řevnicích odvedla celkem 100 rodinných týmů. Takový úspěch nečekali ani sami organizátoři. Každý zájemce obdržel v Infostánku hrací kartu, na které byla vyznačená trasa, mapky i prostor pro sběr razítek z jednotlivých zastávek. Cenu získal každý, kdo obešel všechna stanoviště. Ti, kteří navštívili minimálně šest z nich, byli zařazeni do slosování o krásné ceny.

S blížícím se večerem nastoupila kapela Runnig Sushi se svým velmi příjemným funky stylem a dovedla program na náměstí do finále.

Pak už jen zbývalo přesunout se do Lesního divadla, kde už byli připravení známí a oblíbení The Tap Tap. Prvních dvacet minut koncertu ale skvělou atmosféru navodil místní smíšený sbor Canto Carso. Další lokální, tentokrát ale dětský, soubor Notičky se potom společně se členy kapely přímo pěvecky podílel na některých skladbách. Plné ochozy divadla tvořily fantastickou kulisu pro celý ansámbl studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu známý pod názvem The Tap Tap. Po druhé písničce byl prostor před pódiem plný tancujících a skandujících dětí a v závěrečné části se nechali k tanci strhnout i dospělí. I pro členy samotné kapely to byl nezapomenutelný zážitek a už nyní se těší zase někdy zpátky do Řevnic!

Sami organizátoři k úspěšné premiéře dodávají: „Laťka je položena. Náměstí uklizeno, poděkováno bylo všem, kdo se na festivalu jakkoliv podíleli. Bylo vidět, že Řevnice žít opravdu umí. A nejen žít, ale také užívat si, smát se, radovat se, vyjít do ulic a aktivně se zapojit. A to patřilo mezi jeden z hlavních cílů celé akce. Byl položen základ nové tradici? Uvidíme! Nechejme se překvapit.“

(mh)

Foto: archiv organizátora
Foto: archiv organizátora