Vaření se zámeckou paní ve Všeradicích zpestří křest knihy i CD

Foto: Kapela Třehusk
Foto: Kapela Třehusk

V sobotu 19. září se ve Všeradicích u Berouna koná již devátý ročník kuchařského klání Vaření se zámeckou paní. Celodenní akce začne v 11 hodin v místním Zámeckém dvoře, rodišti slavné kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové.

Slavnosti oficiálně začnou o hodinu později. V jejich průběhu změří síly několik profesionálních kuchařů. Letošní téma zní: Vegetariánská kuchyně. Na své si ale v připravených stáncích přijdou i milovníci masa.

Během odpoledne vystoupí například Kejklíř Pupa, šermířská skupina Alotrium, countra kapela Horká jehla, děti i dospělí se budou moci zabavit u soutěží. S netradičním divadelním představením a folklorním programem se představí krajané z chorvatských Dolan a Daruvaru. Program vyvrcholí vystoupením bývalého člena skupiny Gypsy.cz Vojty Lavičky a jeho skupiny.

Součástí programu bude i křest nové kuchařky Markéty Hrubešové s názvem Markéta vaří Rettigovou. Kniha obsahuje více než 80 receptů pramáti českých kuchařek a pokří se v 17:30 h. Poté proběhne autogramiáda.

Současně s knihou bude pokřtěno také šesté CD staropražské kapely Třehusk. Jmenuje se Když jsem přišel do Všeradic na posvícení a obsahuje 21 písniček, většinou o jídle a pití. Posluchači se mohou těšit na léty prověřené a oblíbené skladby jako jsou Švestkový knedlíky, Bramborová placka se škvarkama, Nám je to jedno, Na Vlachovce či Mým domovem ztichlá je putyka. Zazní i úplné autorské novinky, které vznikly právě kvůli tomuto cédéčku: Nadívaný křepeličky, Svíčková se šesti nebo Když na dvacet mně táhlo.

(red)