Dokončení mostu v Zadní Třebani se opět posouvá

Foto: Lucie Hochmalová
Foto: Lucie Hochmalová

Most přes Bělečský potok v Zadní Třebani bude průjezdný nejdříve 10. dubna. Odbor dopravy v Berouně prodloužil stavební povolení na výstavbu mostu (a tedy i uzavírku silnice) o další měsíc, přičemž původně měl být most hotový už na konci prosince.

Dalším termínem dokončení mostu byl 15. březen, který se také nestihne, nyní se tedy dočkáme až 10. dubna. Důvodem jsou podle MěÚ v Berouně mrazivé klimatické podmínky, které zdržely stavební práce, a také fakt, že obalovny vyrábějící asfalt zahájí činnost až 15. března. „Je to neuvěřitelné. Letošní zima byla extrémně mírná, takže výmluvy na klimatické podmínky jsou směšné. A kdy začínají obalovny vyrábět asfalt, musí firma vědět už dávno. Nejhorší je, že my s tím nic nenaděláme, můžeme si akorát postěžovat v hospodě,“ myslí si jeden z obyvatelů Zadní Třebaně.

Prodloužení uzavírky se samozřejmě nelíbí také řidičům a dalším obyvatelům Třebaně, zdejší obecní úřad už vloni posílal na krajský úřad stížnost i nesouhlasné stanovisko s prvním prodloužením stavby. Nebylo to ovšem nic platné. Cena stavby činí 5,4 milionu korun bez DPH.

(lh)