DOBNET Měsíčník 9/2023

Jaké to je, když se pustíte do nového živobytí? Přečtěte si příběhy živnostníků, kteří podnikají u Berounky s chutí, a to doslova. Ze zářijové přílohy „celé k nakousnutí“ je znát síla sousedské komunity, na kterou odkazuje i rozhovor s Bashkou. Kastelán Lukáš Kunst zčásti odkryl svůj život na tajuplném Karlštejně. A od nás přijměte pozvání na výlet Z Jinec na Olymp Brd nebo do Blukského mlýna v Lipencích, který letos slaví 500 let od svého založení. Kromě toho vám nabízíme třeba informace o semaforu v Letech nebo o všenorském hřišti.

Nenechte si ujít na webu idobnet.cz:

Marta Dancingerová: Energie Poberouní nám učarovala

Tereza z Kukaček nebo Bára ze Zlaté labutě jsou dvě postavy z televizních seriálů, díky nimž lidé sympatickou herečku na ulici poznávají. Před rokem se usadila i s partnerem, hercem Markem Pospíchalem, a sedmiletým synem Toníkem v našem regionu.

Bashka: Komunita sousedství má ohromnou sílu 

Na facebookové skupině Sousedé u Berounky to žije. Ať už lidé potřebují něco darovat či prodat, s něčím pomoci, vypátrat majitele nalezené věci či zvířete… Vždy se obrátí na Sousedy. Jaké je vést takovou skupinu? Zeptali jsme se „vlídné správcové Bashky“.

Unikátní výstavba gymnázia dostává další obrysy

Do konce roku 2028 by mělo stát nové gymnázium v Černošicích. V historii kraje se stane poprvé, aby na zelené louce vyrostla kompletně nová krajská střední škola. Prvním krokem je podepsání memoranda mezi krajem a městem u Berounky.

Soubor ke stažení: eDOBNET_9_2023