DOBNET Měsíčník 9/2021

Třídění odpadu už je přirozenou součástí našeho života. Do budoucna budeme třídit ještě důsledněji. Proč? Třídění šetří přírodu i peníze. Více najdete v našem tématu a ve speciální příloze Odpady pod kontrolou. Za krásou a duchem doby minulé jsme se vydali na zámek v Litni. Na konci srpna se zde konalo dechberoucí představení Rusalka v parku. Zámecká paní Ivana Leidlová s láskyplným zapálením během deseti let zvěčnila nejen odkaz světoznámé operní pěvkyně Jarmily Novotné. Více už prozradí v našem rozhovoru. Kdy jste naposledy byli v Hudlicích? Pokud hledáte tip na výlet, vyrazte tam. Inspirací vám bude pozvání na straně 19.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Ivana Leidlová: Netušila jsem, jaký diamant se v Litni skrývá

Původním povoláním ekonomka a bankéřka byla v době, kdy manžel zámek kupoval, na rodičovské dovolené s dvěma syny. Neplánovala, že by tam s dětmi trávila čas. Pak se do Litně přece jen vypravila a zamilovala se na první pohled. Co téměř neuvěřitelného se vyvíjelo v dalších deseti letech, zhlédnete v poutavém VIDEU V ČLÁNKU.

https://idobnet.cz/ivana-leidlova-netusila-jsem-jaky-diamant-se-v-litni-skryva

Házenkáři mají stříbro z republikového šampionátu

Dorostenci národní házené z Řevnic získali ve skvělé formě stříbrné medaile na Poháru republiky, který se konal poslední srpnový víkend v moravské Chropyni. Během třídenního turnaje zvítězili ve čtyřech z pěti zápasů.

https://idobnet.cz/hazenkari-maji-stribro-z-republikoveho-sampionatu

Vychutnejte si výhledy v okolí Hudlic

Podzim začíná barvit přírodu. Hurá na pěší túru! Poznáme zajímavá místa a na čerstvém vzduchu upevníme své zdraví. Dnes vás proto zveme za krásnými výhledy v okolí Hudlic u Berouna.

https://idobnet.cz/vychutnejte-si-vyhledy-v-okoli-hudlic

Soubor ke stažení: eDOBNET_9_2021