Hýčkejte své oči, provázejí vás životem

Pokud si vybíráte optika, jde o velmi osobní volbu. Potřebujete nejen dobře padnoucí čočky nebo brýle, ale je nutné vaše oči a vše s nimi spojené dobře změřit. Proto v Dobřichovicích letos vzniklo centrum péče o zrak.

Zbrusu nová prodejna se specializací na měření očí a s poradenstvím „vyrostla“ v areálu Panské zahrady. Ve velmi příjemném prostředí se o vás postará zkušený tým v čele s Tomášem Haberlandem, odborníkem uznávaným u nás i za hranicemi. Státně prozkoušený mistr oční optiky studoval a pracoval také v Německu. Důvod byl zřejmý. „Chtěl jsem znát a vědět více, abych svoje řemeslo ovládal co nejlépe. Optika je jedna z nejhezčích profesí. Stále se vyvíjí kupředu, poznávám nové produkty a mohu pomoci lidem. Ti jsou často nesví z toho, že potřebují brýle, nebo najednou přes ty své hůře vidí. Když jim zkontroluji oči, změřím dioptrie, popíšu, co nejlepšího potřebují, a společně vybereme obroučky, které jim opravdu sluší, je to krásný pocit. Je skvělé sledovat tu změnu, když si zákazník nasadí nové brýle a tvář se mu rozjasní,“ popisuje Tomáš Haberland. Jeho cílem je, aby se za špičkovými službami a výběrem brýlí už nemuselo jezdit do Prahy.

Pro děti i dospělé
Objednáni budete poměrně rychle, čekací doby jsou krátké. Klid na vás padne už na začátku konzultace. Oční optik se věnuje jen vám a celý proces i výsledky průběžně popisuje. Půlhodina uteče jako voda, dozvíte se spoustu nových informací. Pokud jste v minulosti byli při měření očí hotovi během deseti minut, zde se vám otevřou nové obzory. Zrak měří na nejmodernějších přístrojích kombinací dvou metod. Pro objektivní využívají špičkovou technologii firmy Rodenstock DNEye Pro scan. Subjektivní metodu provádí Polatestem. Výsledek zajistí nejen pohodlné a ostré vidění, ale často ustoupí například únava, bolesti krční páteře, hlavy či světloplachost. Úzce spolupracují s mnoha očními lékaři, a tak vám v případě potřeby léčby nebo prevence osobně zajistí termín u oftalmologa v Praze nebo blízkém okolí.

V poradenství se specializují i na děti. Přistupují k nim citlivě a pečlivě s ohledem na věk. Dětské brýle se anatomicky přizpůsobují, důležité je zvolit takové, z nichž chlapci a děvčata mají radost. Ideální jsou brýlové obroučky z plastu, odolné proti rozbití a bezpečné při hře. Tenká a lehká brýlová skla zaručují optimální vidění, přitom není podstatné, kolik dioptrií dítě má. Brýlové čočky Rodenstock jsou totiž ideální i u vysokých dioptrických hodnot.
Vkusně a osobně
Brýlová obroučka je asi jediným módním doplňkem, který má vliv na charakter jejího nositele. Proto je citlivé zohlednění osobního stylu, anatomických specifik a přání nositele pro výběr ideálních brýlí klíčové. Z těchto důvodů se zde neřídí pouze módními trendy a nabízejí brýlové rámečky různých stylů pro všechny věkové kategorie a peněženku. Velmi rádi a zkušeně vám poradí, nabídnou několik možností, vy zvolíte tu „nej“. Výběr mají opravdu velký, včetně individuálních brýlových skel Rodenstock a aplikace na multifokální korekci. Vyberete si i sluneční brýle, pouzdro nebo další doplňky.

Vaše brýle potřebují také údržbu či opravu. To zabezpečuje vlastní dílna, kde realizují všechny zakázky. Po čase možná budete chtít opět zkonzultovat svůj zrak. Zavolejte. Zastavte se. Osobní přístup je samozřejmostí.

Vždyť oči jsou bránou do vaší duše.

Optika Dobřichovice 
Anežky České 1125, Dobřichovice 
info@optikadobrichovice.cz
tel,: 775 969 813
www.optikadobrichovice.cz