Základní školy Řevnice i Černošice jsou plné

Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ BEROUNKA – Se zcela naplněnou kapacitou zahájila letošní školní rok řevnická základní škola. Plnou kapacitu hlásí i Černošice.

„Letos jsme zaznamenali velký přetlak dětí. Museli jsme proto odmítat přespolní zájemce, kteří nejsou ze spádových oblastí,“ uvedl ředitel ZŠ Řevnice Tomáš Řezníček. Nejvíce dětí je podle něj v šestých ročnících. Od září je třeba na všech školách dodržovat nařízení týkající se nemoci covid 19. „To znamená, že 1. září respektive prvňáčci 2. září a následně 6. a 9. září se budou žáci i pedagogičtí pracovníci testovat. Toto testování není povinné pro plně očkované a také všechny, kteří prodělali onemocnění v uplynulých 180 dnech,“ sdělil Řezníček s tím, že testování ve škole je možno také nahradit platným negativním testem z odběrového místa. Kdo se nebude chtít nechat testovat, měl by ve škole nosit respirátor po celou dobu vyučování. Testování či očkovaní budou mít tuto povinnost jen ve společných prostorách.

Černošická základní škola, jedna z největších v okrese Praha-západ, otevřela 40 tříd, což je o jednu více než loni, a to 25 tříd na 1. stupni a 15 tříd na 2. stupni. Počet žaků je přibližně o jednu třetinu vyšší než před 10 lety. Zdejší ředitelka Ludmila Zhoufová doufá, že nový školní rok proběhne bez výraznějšího omezení prezenční výuky.