DOBNET Měsíčník 7/2022

Přiznáváme se, že máme rádi sladké. A máme rádi řemeslo. To nás přivedlo k červencovému tématu. Přečtěte si pár příběhů zakončených nejen sladkou tečkou. Jako malou ochutnávku těch, kteří tvoří s úctou k tradici, ke zdraví a s ohledem na planetu.

Radost nám udělali i dorostenci národních házenkářů z Řevnic, kteří vybojovali cenné turnajové zlato. Dobré věci se chystají na Rovině, kde chtějí z hasičské zbrojnice udělat klubovnu, i ve Všenorech – tady budou brzy otvírat zrekonstruovaný Kulturní dům. A pokud máte rádi procházky kolem řeky, ale rádi byste se hodili do gala, zveme vás do Prahy. Místní náplavka opravdu stojí za to.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Tereza Reichová: Mám ráda témata, která vyvolávají otázky

Nejnovější dokument režisérky Reichové má název Proti proudu. Je o pomoci lidem utíkajícím před válkou na Ukrajině, který natočila u nás v Poberouní. Aby ukázala, že lidé zde mají dobrá srdce.

V Hlásné odhalili desku Šedivému, který ovlivnil norskou kulturu

Obyvatelé Hlásné Třebaně svému zřejmě nejslavnějšímu rodákovi Ferdinandovi Josefovi Šedivému odhalili 24. června u zdejší kapličky pamětní desku. Přítomen byl velvyslanec Norského království v České republice a primátor města Bergen.

Co čeká cestující na železnici?

Problémy na železniční trati a výhled na další stavební práce řešil se starosty regionu Dolní Berounka ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Přečtěte si základní pilíře rekonstrukce.

Soubor ke stažení: eDOBNET_7_2022