DOBNET Měsíčník 5/2023

Letošní rok je pro DOBNET jubilejní. Slaví 20 let! Proto jsme vám v květnovém vydání přiblížili, jak to všechno začalo a kdo se o chod všeho potřebného stará (do)dnes. Přečtěte si naše téma.

Do minulosti jsme zabrousili také v historickém okénku, kde připomínáme zcela jinou událost – Český Mauthausen, trestanecký pracovní tábor v lomu Mexiko u Mořiny zavřený před 70 lety. Smutnou událostí současnosti je nedávný odchod druhého z berounských medvědů. Radost mají naopak na hradě Karlštejně, kde se návštěvníkům otevřely dosud neznámé prostory, a také ve všenorské škole, která díky benefici získala peníze na svůj další rozvoj. A ve sportovní rubrice vás mimo jiné zveme na jedenáctý ročník závodů dračích lodí v Dobřichovicích. Koná se 6. května od 11 hodin. Bude to zážitek! A nezapomeňte si k tomu přečíst zajímavé informace o pivu.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Nejvyššími náhozy jsem kluky rozčilovala

Restaurátorka Irena Straková je sportovkyně tělem i duší. V posledních dvaceti letech si zamilovala bowling, který hraje na špičkové úrovni. Je několikanásobnou mistryní České republiky a hráčkou roku 2020.

Tip na výlet: Zjevení svatého Jana pod skálou

Obec Svatý Jan pod Skalou patří mezi nejromantičtější místa Českého krasu. Hluboce zaříznuté údolí říčky Loděnice zde střeží majestátní skalní stěna, zdvihající se více než dvě stě metrů nad okolní terén.

Chtějí novou radnici i multifunkční sál

Zastupitelé v Dobřichovicích pokračují v přípravách projektu nové radnice a multifunkčního sálu. Současně vzniká i projekt přemístění hasičské zbrojnice. Nyní probíhají konzultace projektantů vedením města a se všemi, kteří budou areál využívat.

Soubor ke stažení: eDOBNET_5_2023