Dobřichovičtí pokračují v přípravě projektu nové radnice i multifunkčního sálu

Zdroj: studie projektu na webu dobrichovice.cz

DOBŘICHOVICE – Zastupitelé v Dobřichovicích pokračují v přípravách projektu nové radnice a multifunkčního sálu. Současně vzniká i projekt přemístění hasičské zbrojnice. Nyní probíhají konzultace projektantů s vedením města a se všemi, kteří budou areál používat.

Na pozemcích, kde stojí nyní hasičská zbrojnice, vznikne úplně nové kulturní centrum města. V současné době je projekt ve fázi dokončení studie, přičemž bude následovat fáze projektu pro sloučené územní a stavební řízení. Projekt architektonické kanceláře Pavla Hniličky architects & planners počítá nejen s vybudováním radnice a multifunkčního sálu, ale vznikne tady také nová knihovna, infocentrum a další budova Základní umělecké školy, která rozšíří kapacitu školy stávající – přibydou dvě nové učebny a zázemí. Pod stavbou pak bude k dispozici parkoviště pro 40 vozů. Nový areál bude propojený s Lomenou ulicí.

K projektu se mohou vyjadřovat zástupci ZUŠ, knihovny, zaměstnanci městského úřadu, infocentra, ale také divadelníci, protože budoucí multifunkční sál bude fungovat i jako plnohodnotný sál divadelní.

Hasičská zbrojnice bude naopak přesunuta na pozemek současného městského úřadu. Tento projekt tvoří architekt Oldřich Hájek, který je v Dobřichovicích autorem přístavby školní budovy v ulici 5. května i přístavby školy v Raisově ulici.

Zdroj: studie projektu na webu dobrichovice.cz