DOBNET Měsíčník 3/2023

Jaro je tu, zahrada volá! Ideální čas na sázení, prořezávání stromků a na všechno ostatní, co souvisí se zelení kolem nás. Poradíme vám, s čím začít. Vyzpovídali jsme zakladatele projektu Srdcem v kuchyni a připomněli si výročí 80 let od popravy generála Homoly, rodáka z Bělče. Napsali jsme také, proč byla ořezána stará lípa u dobřichovického zámku, jak prokouklo okolí viaduktu v Letech i o úspěchu atletky Barbory Stýblové z Hlásné Třebaně. K tomu u nás najdete tradiční kulturu, další sportovní informace nebo výlet kousek za humny.

Nepropásněte speciální přílohu s přehlídkou školek a škol v našem regionu s bližším představením některých z nich! Příloha je skvělým pomocníkem při rozhodování, kde dítě mimo domov najde své „útočiště“.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Josef Linhart: Oba máme měkké srdce

Zlepšili životní situaci už stovkám lidí v dolním Poberouní, ale podpořili i řadu klientů s onkologickými onemocněními po celém Česku. Josef Linhart z Černošic s partnerkou Grétou pomáhají Srdcem (nejen) v kuchyni.

Na skok k bájnému Šemíkovi

Díky Aloisi Jiráskovi znají Neumětely po celé republice i děti školou povinné. Ve Starých pověstech českých totiž představují domov smělého vladyky Horymíra a jeho věrného oře Šemíka.

Některé vlaky nejezdí přes Smíchov

Kvůli výluce jedné z traťových kolejí mezi stanicemi Praha – Smíchov a Praha – Radotín jsou v březnu některé vlaky odkloněny přes pražskou Krč. Mrkněte, kterých spojů se omezení týká.

Soubor ke stažení: eDOBNET_3_2023