DOBNET Měsíčník 2/2023

Co si myslíte o dopravě v Poberouní? Také vám připadá, že tudy jezdí moc aut a všude jsou problémy s parkováním? Nám ano, a tak jsme se dopravě věnovali v únorovém tématu. Zjišťovali jsme nejen to, jaké problémy velké množství aut přináší, ale zkusili jsme zjistit, jestli by se tato situace mohla někdy zlepšit.

Už teď je ale v plánu mnoho nových vylepšení: Zadnotřebaňští mají novou lávku, v Řevnicích budou rozdávat barevné popelnice na tříděný odpad a Hlásná Třebaň získala milion korun na parkovací místa. Kromě toho se v Černošicích plánuje stavba gymnázia. A na závěr vás samozřejmě zveme na zajímavý výlet a dozvíte se mnoho informací z kultury i ze sportu, třeba i to, že v Řevnicích se hraje jubilejní turnaj Bandy Cup.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu iDobnet.cz:

Novým českým prezidentem je Petr Pavel

Česká republika má nového prezidenta. Po druhém kole voleb se jím stal generál ve výslužbě Petr Pavel, který ve volbách získal 58,32 procent hlasů. V článku najdete výsledky ze všech obcí našeho regionu.

Výtvarník Jan Maget: Chtěl jsem být horníkem

Plakáty Jana Mageta ze Všenor, podle nichž se léta učila ve školách nauka o lidském těle, si starší generace pamatuje dodnes. Ilustroval celou řadu učebnic, ale i beletrie, je autorem sběratelských známek i mnoha plastik. A přestože právě oslavil osmdesátku, je stále v jednom kole.

Objevte zapomenuté skvosty v Hořovicích

Zámek ve třetím nejlidnatějším městě v okrese Beroun vám jistě nemusíme představovat. Pro turisty je velmi silným magnetem. A i když jsou jeho brány nyní uzavřeny, vyplatí se Hořovice navštívit.

Soubor ke stažení: eDOBNET_2_2023