Přečtěte si, jak připravit zahradu na jaro

Jaro je obdobím, během něhož máme poslední šanci dohnat na zahradě to, co jsme nestihli na podzim. Některé práce bychom měli udělat už v průběhu února, jiné počkají až do května.

Začněte s uklízením a opravami
Vězte, že je nejvyšší čas připravit okrasnou i užitkovou zahradu na nejhezčí část roku. Proto si shrneme důležité jarní počiny na zahrádce.

Mezi první jarní práce patří klasické uklízení. Posbíráme spadané větvičky a odnosíme plevel ze záhonů. Uděláme to hned, kdy se objeví první sluneční paprsky, a máme tak chuť „běhat“ po zahradě.

Po zimě je třeba odstranit z trávníku zbytky listí, větví a z kyselých půd případný mech. Vše vyhrabeme hustými železnými hráběmi. Příliš udusanou půdu provzdušníme. Vidle zapichujeme do hloubky asi 10 cm, zahýbáme s nimi a vytáhneme je. Stejně pokračujeme po celé ploše v rozestupech zhruba 15 cm. Vidle stačí na menší plochy, rozlehlý pozemek provzdušníme pomocí zahradní techniky. Trávník přihnojíme podle druhu půdy. Dle potřeby ho také zaléváme.

V okrasné zahradě odstraníme plevel i suché a poškozené části rostlin a nakypříme půdu. Po odkvětu sněženek je čas na jejich přesazování. Vyrýpneme trs ze země, rozdělíme ho na několik částí a znovu zasadíme. Vysazujeme jarní cibuloviny, krokusy, sasanky, ladoňky, lilie, tulipány, narcisy, hyacinty, bledule a další. Cibuloviny s oblibou poškozují hryzci. Abychom jim v tom zabránili, cibulky před výsadbou obalíme králičím pletivem. Koupit pro ně můžeme i speciální plastové košíčky. Přihnojíme trvalky a půdu pro letničky. K vysokým trvalkám připravíme opory (např. k pivoňkám).

Začátkem února je ještě čas rozmnožovat řízkováním keře drobného ovoce: rybíz, angrešt a další.

Všem zahrádkářům přejeme hodně úspěchů a zdaru v nadcházející jarní sezoně 2023!

Pokud si s něčím nevíte rady, obraťte se na nás v květinářství Floral Garden Dobřichovice! Najdete u nás široký sortiment jarních květin do záhonů i nádob. Připravíme je pro vás v pravý čas. A přidáme inspiraci na jarní dekorace.

Váš Floral Garden Dobřichovice

ulice 5. května 269, Dobřichovice
Web: floralgarden.cz
E-mail: info@floralgarden.cz
floralgardens.r.o.
FB: Floral Garden Dobřichovice