DOBNET Měsíčník 12/2022

Rok 2022 zanedlouho skončí. Byl plný událostí, které změnily náš život. A co přinesl těm, kteří nám pomáhají? Ptali jsme se členů složek Integrovaného záchranného systému v našem regionu. Všichni přidali také přání do nového roku, stejně jako šéfkuchař Marek Fichtner, který prozradil i recept na netradiční sváteční oběd. Tradičně pro vás máme také zprávy z kultury, ze sportu, v němž opět bodují dobřichovické volejbalistky, i z našeho okolí: uzavřena je silnice z Karlštejna do Hlásné Třebaně, staví se nový most u Svinař a v berounském aquaparku mají unikátní technologii čištění vody. A nakonec vás zavedeme až do Národního muzea, kam se můžete podívat zdarma. Mrkněte na naši soutěž a udělejte (si) radost.

Děkujeme vám za vaši přízeň v letošním roce. Prožijte klidné svátky plné sdílené pohody a do příštího roku přejeme pevné zdraví a co nejvíce šťastných chvil.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu iDobnet.cz:

Hlásnotřebaňské lampy svítí méně, řevnické čeká rekonstrukce 

Nové úspornější lampy mají v Hlásné Třebani a na Rovinách. Výměna celkem 150 světel za nová led světla výrazně uspoří obecní rozpočet. Ve všech vedlejších ulicích budou instalovány lampy svítící teplou bílou.

Marek Fichtner: Vánoce jsou o rodinné pohodě, ne o celodenním vaření 

Je jedním z nejvyhledávanějších šéfkuchařů v České republice. „Baterky“ dobíjí střídavě u Berounky a v Adršpachu. Na blížící se Vánoce se moc těší, ale rozhodně od něj nečekejte, že celé dny tráví v kuchyni, ani v té domácí. Naopak.

Vydejte se za poklady, které uchvátí každého 

Soutěž o vstupenky! Srdcem Národního muzea v Praze je historická budova na pražském Václavském náměstí. Po nákladné rekonstrukci byla znovu otevřena v roce 2018 a je v ní k vidění tolik, že vám jedna návštěva nestačí.

Soubor ke stažení: eDOBNET_12_2022