Bruslí se třikrát týdně. Po Novém roce nevím, říká provozovatel

Ilustrační foto: ICP

ČERNOŠICE – Zimní stadion v Černošicích slouží k veřejnému bruslení třikrát týdně, a to ve středu, v sobotu a v neděli vždy odpoledne, zpravidla mezi 13. a 15. hodinou.

“Termíny a čas se však mohou lišit podle aktuálních soutěží, proto je dobré před cestou na černošický stadion ověřit termíny na webu,” uvedl pro Černošické listy jednatel SK Martin Jůzek. „Zatím plánujeme udržet veřejné bruslení třikrát týdně, stejně jako v minulých letech. Oproti loňsku je vidět větší zájem o veřejné bruslení, a to platí i u výuky bruslení pro školy a školky,“ dodal.

Situace po Novém roce je podle něj vzhledem k cenám energií zatím nejistá. „Fixaci na cenu máme až do prosince 2022. Od počátku roku 2023 je pro nás situace značně nejistá. Při cenách, za které se v současné době elektřina prodává, by to pro nás znamenalo zhruba osminásobné navýšení nákladů na energie,” řekl s tím, že v absolutních číslech se jedná o částku okolo devíti milionů korun ročně.

“Za takových podmínek je provoz stadionu nemožný. Zatím nevíme, jestli se vládou přislíbené zastropování cen bude týkat i naší organizace. V případě, že budeme nakupovat energie za regulované ceny, budeme schopni s pomocí dotace od NSA a sponzorských darů dokončit sezonu,“ uvedl pro Černošické listy.