DOBNET Měsíčník 11/2022

Měli jste někdy nutkání něco si namalovat nebo vyrobit, ale neměli jste odvahu nebo čas? Zkuste to! Výsledek vás možná překvapí, uděláte radost sobě i ostatním a třeba si takto budete časem i vydělávat. Inspirujte se příběhy v našem tématu. Sport ovládl volejbal, daří se dobřichovickým hráčkám z „áčka“ i žákyním. V historii jsme si připomněli 140 let od postavení původního mostu přes Berounku v Dolních Mokropsech, který nyní stojí v Blansku. A je otázkou, co bude s tím současným. A pokud všechny informace chcete hodit za hlavu, vydejte se spolu s námi na Hvíždinec. Barvy podzimu vás uchvátí.

Nenechte si jít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Martina Koucká: Moje druhé já mi říká, to přece zvládneš taky!

Sympatická brunetka z Řevnic dříve šila kabelky. Pak prodávala butonky a učila ostatní, jak si je vyrobit. Nyní radí, jak si ušít vlastní boty. Do tepla i do zimy. A co bude dál? Sama neví. Ale určitě o ní uslyšíme.

Zdeněk Zvolánek: Na skalce je pořád něco k vidění

Pod Krásnou strání v Karlíku se rozprostírají skalní masivy. Dříve tu býval středověký lom. Údajně se odtud vozily kameny zvané diabas na stavbu mostovky tehdejšího Juditina mostu v Praze. Dnes je tady nad domem Zdeňka Zvolánka velká překrásná skalka.

Letovská škola získala dvě ocenění 

Na slavnostním vyhlášení 9. ročníku soutěže Stavba roku Středočeského kraje bodovala i novostavba základní a mateřské školy v Letech. Získala cenu veřejnosti a zvláštní cenu, která putovala veřejnému investorovi za dlouhodobou koncepci rozvoje obce.

Soubor ke stažení: eDOBNET_11_2022