DOBNET Měsíčník 10/2021

S přicházejícím sychravým počasím je třeba schovat se pod střechu. My jsme se podívali pod tu, která kryje domy ze dřeva. Jsou opravdu zdravější a rychleji postavené? Přečtěte si naše téma. Rozhovor nás zavedl až do daleké Arábie. Roman Garba z Dobřichovic zde totiž vede mezinárodní expedici archeologů, zkoumající trility. Na české půdě vás zveme na zříceninu Týřov. Musíte si za ní sice trochu vyšplhat, ale výlet stojí za to.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Archeolog Garba: V Arábii si připadáte jako v Indiana Jonesovi

Má tři vysoké školy, ale žádnou nevystudoval v České republice. Na univerzitě v polské Gdyni se stal námořníkem, na dalších dvou, ve Velké Británii a v Itálii, archeologem. Co Romana Garbu (55) přimělo, aby od profese námořního důstojníka zběhl k archeologii?

https://idobnet.cz/archeolog-roman-garba-v-arabii-si-pripadate-jako-v-indiana-jonesovi

Rebels O. K. vybojovaly desítky medailí  

Skokanky od Berounky jsou mistryněmi ČR v 11 různých skippingových disciplínách. Z domácího šampionátu přivezly všechny věkové kategorie 16 zlatých, 16 stříbrných a 15 bronzových trofejí.

https://idobnet.cz/rebels-o-k-vybojovaly-desitky-medaili

Zřícenina Týřov připomíná dávné časy  

Na Týřově na vás dýchne historie. Výlet na hradní zříceninu nedaleko Křivoklátu zvládnou i děti. Určitě se jim zalíbí prolézání kolem starých kamenných zdí.

https://idobnet.cz/zricenina-tyrov-pripomina-davne-casy

Soubor ke stažení: eDOBNET_10_2021