Z květinové vášně vznikl ateliér Poupě

Jmenuji se Petra, jsem z Dobřichovic a otevřením vlastního květinového ateliéru si plním dlouholetý sen. Navštivte nás, splníme i vaše květinové sny.

Proč ateliér, a ne květinářství?
Ateliér vnímám jako místo, kde se lidé mohou inspirovat, „nakazit se“ vášní ke květinám. Je pro nás velmi důležité kytice motat přímo na míru dané příležitosti. Plně se naladit na přání zákazníka a splnit ho do sebemenšího detailu.

Snažíme se nabízet méně okoukané květiny, což se nám daří a máme z toho velkou radost. A pokud sáhneme po klasice, jako jsou růže nebo gerbery, vždy preferujeme zajímavější druh či barvu.

Odkud květiny odebíráte a v jaké kvalitě?
Kvalitní, především čerstvé květiny, jsou pro nás největší prioritou! Jezdíme pro ně a vybíráme je většinou velmi brzy ráno, nejméně třikrát týdně. Nejčastěji máme květiny z Holandska. V sezoně se snažíme odebírat co nejvíce od českých pěstitelů. Neprodáme květinu, která je třetí den ve váze. Snad jen pár druhů, např. lilie, alstromérie nebo karafiáty. A to jen z toho důvodu, že teprve třetí den otevírají květy.

Jak byste popsala vaši práci a jaké materiály používáte?
Neustále sledujeme trendy a ve volných chvílích mistry floristy, a to je někdy opravdu zajímavé. Ale nejvíce inspirace čerpáme z přírody kolem nás, kterou se snažíme otisknout i do naší práce. Kytice jsou většinou pestré, a jak jsem už zmínila, hledáme a používáme méně známé květiny. Moc nám záleží na tom, aby i malá kytice jen tak pro radost byla dokonalá.

Pokud tvoříme věnce, nejraději sáhneme po přírodních materiálech.

Je něco, co u vás zákazník nenajde?
Celofánové manžety, umělé mašle a takové ty laciné nesmysly. Celkově nemáme rádi zbytečnosti.

Květinový ateliér Poupě
5. května 1179, Dobřichovice
Petra Frková
tel.: 603 544 822
FB Květinový ateliér Poupě