Cyklisté pomohou dětem bojujícím s rakovinou

Foto: archiv organizátora

Cyklistický peloton, který v rámci sportovně charitativního projektu absolvuje cestu z Ostravy do Domažlic, bude počátkem června projíždět také dolním Poberouním. Přidejte se i vy.

Jde o devátý ročník této akce, která se koná od 30. května do 9. června. Účastníci shromažďují během jízdy od dárců peníze na rekondiční pobyty dětí, které prodělaly léčbu rakoviny. Tyto pobyty jim pomáhají s návratem do běžného života.

K pelotonu se může přidat úplně každý – na celou trasu nebo jen na několik kilometrů či metrů. Startovné je naprosto dobrovolné a o bezpečnost se po celou dobu jízdy starají příslušníci Policie ČR.

Ve čtvrtek 7. června  peloton projede obcemi kolem řeky Berounky z Prahy do Hořovic.

Projekt Na kole dětem je sportovně charitativním projektem, který si klade za cíl pomáhat dětem, které prodělali léčbu rakoviny. Zároveň má za cíl přivádět děti i dospělé ke sportu, v tomto případě k cyklistice, a vykouzlit úsměv na dětských tvářích. Tváří, zakladatelem a duší celého projektu je Josef Zimovčák, desetinásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole. Podrobnou trasu najdete na webu projektu.

(pan)