Podnikaví sousedé se na vás těší na prvním lokálním Jarmarku

ŘEVNICE – Na dvě desítky toho nejlepšího, co dokážou naši nápadití sousedé i jejich šikovné ruce, představí v pátek 26. května a v sobotu 27. května první lokální Jarmark. Přijďte si nakoupit unikátní věci, které vznikají v našem regionu, pobavit se i občerstvit do Dřeváku v Řevnicích.

Dvoudenní Jarmark navazuje na čtvrteční již sedmou Síťovku, která dává novým podnikatelům z okolí šanci představit své projekty. A právě toho, co vzejde z takových nápadů, jež se podařilo uvést v život, se ujaly kamarádky z Černošic. Založily pro lokální podnikatele virtuální obchod a nyní se rozhodly některé z nich i s jejich nabídkou představit veřejnosti osobně.

Na prvním Jarmarku v dolním Poberouní se můžete těšit na všechny kreativní sousedy a jejich zboží v pátek od 16 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 15 hodin v řevnickém Dřeváku.

„Najdete tu zboží, které se běžně nikde jinde neprodává, někteří ze sousedů tu své věci představí úplně poprvé, protože zatím nemají ani vlastní e-shop a nejsou ještě ani na našem SOUSED STORE,“ říká zakladatelka portálu Lucie Šabatová a zdůrazňuje jedinečnost celé akce. “Na jednom místě Jarmark nabídne to nejlepší z místní tvorby,” dodává.

Kromě občerstvení, které zajistí restaurace Chalupa z Rovin, majitelé karavanu Vivi z Mokropes i veganská kuchyně od Pinie z Radotína, tu návštěvníci najdou osobně například autory šperků Apia a La Lova, módní návrhářku Mikela da Luka, koupit si mohou dětské hračky Baavi či mýdla Flos, Míšinu čokoládu nebo knížky Milju. Jarmarku se zúčastní také zahradnictví Tři kvítka. Potkáte tu mnoho dalších podnikavých sousedů, ale i ty, s nimiž stojí za to si třeba jen popovídat.

Čeká na vás také doprovodný program. Budete si moct nechat na místě namasírovat krk, šíji či ruce. Nudit se tu nebudou ani děti, zabaví se v koutku tvoření nebo si mohou nechat cokoliv namalovat na obličej.