Rebels O.K. zazářily na mistrovství světa

Foto: Rebels O.K.

Jedenáct statečných skokanek od Berounky si z mistrovství světa v jump rope na Floridě přivezlo početnou sbírku kovů – 10 zlatých, 19 stříbrných a čtyři bronzové medaile!

Děvčata začala tvrdě trénovat už minulý rok a koncem letošního června odhodlaně odletěla do USA s nadějí, že nejedou pouze na výlet. Cestu za úspěchem jim sice nejdříve zkomplikovala dramatická cesta letadlem. Ale nakonec vše dobře dopadlo a česká výprava v pořádku přistála v Orlandu – i když o den později.

Po večerní registraci hned druhý den děvčata nastoupila do nejnáročnějšího a nejdelšího závodu. Skákala rychlostní disciplíny, musela se 100 % koncentrovat i přes únavu, která je dostihla. Protože ale trénovala celý rok a byla připravena na náročné závodní situace, všechna se prvního dne zhostila na jedničku.

Úvodní soutěžní „kolotoč“ trval 13 hodin. Poslední disciplína odstartovala až pozdě večer. K radosti všech přítomných od Berounky se po prvním dnu podařilo ulovit hned několik cenných medailí.

Druhý den probíhal podobně. Tentokrát byly na programu hlavně rychlostní disciplíny v double dutch. Přes světovou ohromnou konkurenci Američanů a Asiatů všechny štafety Rebels O.K. prorazily. Uspěly i na nejméně oblíbené disciplíně speed na tři minuty, kdy trikolóra českých barev převládala na stupních vítězů.

Ve středu a ve čtvrtek se závodilo hlavně ve freestylech. A také v nich bylo mnoho milých překvapení.

Rekapitulace medailí je fantastická. Oproti MS z Paříže (4 zlaté, 10 stříbrných a 7 bronzových) a MS v Portugalsku (7 zlatých, 11 stříbrných a 9 bronzových) Rebels O.K. navýšily počet zlatých medailí na 10 zlatých kovů! K tomu přidaly 19 stříbrných a 4 bronzové trofeje. Tato výjimečná bilance byla možná také proto, že každá skokanka závodí v 9 až 11 disciplínách, může se tedy umístit zhruba desetkrát. Skvělá jsou i čtvrtá a pátá místa, hodně ceněná ve světovém žebříčku.

O úspěch se jmenovitě zasloužily: Adéla Škvorová, Adéla Kepková, Adéla Součková, Eliška Jelínková, Laura Galbavá, Vendula Plazzerová, Ema Slavíčková, Barbora Koděrová, Kateřina Hubená, Sabina Kischerová a Zuzana Slavíčková. Neméně důležitou podporu a organizaci celého týmu zajišťovaly Šárka Plazzerová a Olga Kepková.

Na soutěž se sjelo zhruba 900 skokanů z celého světa, 51 týmů z 32 zemí. Mistrovství ovládali Američané a tentokrát i Korejci. Jejich výkony braly dech.

„Po Francii, Portugalsku a Floridě se těšíme do Norska, kde se za rok sjede opět skippingová špička. Konkurence je čím dál tím větší, nároky na přípravu náročnější, odpovědnost veliká. Proto bych rády poděkovaly všem svěřenkyním, že se tohoto nelehkého úkolu zhostily opravdu bravurně. Velké díky patří i rodinám, které své nejmilejší podporovaly, všem našim sponzorům a fanouškům,“ řekly na závěr Šárka Plazzerová a Olga Kepková.

(red)