Vyhrajte vstupenky na řevnický Rockový Slunovrat!

Ještě do pátku 25. května máte šanci získat vstupenky na festival Rockový Slunovrat, který slibuje velkolepější hudební program než při vydařeném loňském ročníku. Tak hurá do toho!

Rockový Slunovrat proběhne 1. a 2. června v Lesním divadle v Řevnicích a v okolí. Například velká stage vyroste na překrásné louce.

Do lesa nedaleko Berounky se vrátí bosenská Dubioza Kolektiv, která se loni svou živelnou směsí dubu, reggae, punku, rocku a hip-hopu postarala o nezapomenutelný závěr festivalu. Dalším velkým tahákem je Dub FX, světově proslulá hvězda dubu, street performer a beatboxer. A energický mix polky, ska, punku a zvuků tradiční ruské hudby zazní díky rakouskému celku Russkaja.

Keltské punkové rytmy z Maďarska přiveze kapela Paddy and the Rats. Žánrově si bude rozumět s českými Pipes and Pints, kteří už kotel na Rockovém Slunovratu velmi dobře znají.

Z české hudební scény samozřejmě nebude chybět Mig 21, jehož originální texty a nezaměnitelná hudební díla si nekonečné zástupy fanynek i fanoušků prozpěvují už 20 let.

I když se z dosavadního výčtu může zdát, že se z Rockového Slunovratu vytratil rock, není tomu tak. Amfiteátr Lesního divadla poslouží jako stage pod hlavičkou generálního partnera Rádia Beat. Na své si tak přijdou milovníci rocku, punk rocku, post-hardcore nebo indie-rocku. Návštěvníci se mohou těšit na Portless, kteří vzešli z oblíbených Support Lesbiens, v čele s charismatickým Kryštofem Michalem. Zahrají také stálice české hudební scény Skyline.  Svůj pulsující strhující koncert z loňského roku v roce 2018 zopakují TiNG! Jako doma jsou v lese Fast Food Orchestra, kteří svou chytlavou show v rytmech ska opět rozproudí davy.

V rámci druhého ročníku soutěže kapel budou začínající interpreti hrát ve prospěch Klubu nemocných cystickou fibrózou. Na menším pódiu, nesoucím stejný název jako soutěž, tedy Rockový Slunovrat léčí, vystoupí pět finalistů, které vybere odborná porota.

Rozšíření areálu na louku nepřipraví návštěvníky o romantická zákoutí mezi stromy, která si za poslední roky zamilovali. Naopak. Hranice areálu se posunou ještě dál do lesa, což umožní objevit dosud nevyužitá magická místa v okolí Lesního divadla. Kromě pestré plejády chill-zón bude k dispozici množství gastro stánků, které uspokojí chuťové pohárky milovníků burgerů a grilování, příznivců asijské kuchyně, vegetariánů a veganů i těch, kteří neodolají sladkému k voňavé kávě.

Dvoudenní festival nabízí několik možností stanování. Návštěvníci se budou moci rozhodnout, zda složí hlavu jen tak na jehličí, dají přednost hlídanému areálu nebo pohodlí ve VIP stanech. Podrobnosti o cenách a všech kapelách najdete na RockovySlunovrat.cz.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Tři z vás, kteří správně a nejzajímavěji odpoví na soutěžní otázky, získají dvě vstupenky na Rockový Slunovrat.

Otázky:
Kdo se stal vítězem kapel soutěže Rockový Slunovrat léčí v roce 2017?
Koho na festival pozvete a proč?

Nápovědu hledejte na webu festivalu pod „Soutěž 2018“. Odpovědi posílejte na e-mail soutez@dobnet.cz do 25. května (včetně) spolu s celým jménem a kontaktním telefonem.

(red)