Černošická mariánská pouť propukne již v sobotu

cernosicka_poutLetošní černošická mariánská pouť opět láká všechny, kteří mají rádi pestrý program navazující na tradiční venkovskou událost. Letos je navíc součástí oslav 900. výročí první zmínky o Černošicích.
Pro všechny je připraveno mnoho rozličné zábavy, o niž se postarají kejklíři, šermíři, herci i hudebníci. Koupěchtiví si užijí jarmark a milovníci pouťové zábavy kolotoč či cukrovou vatu. Součástí oblíbené události je také ranní mše.

Ve dvou srpnových dnech toho Černošice mnoho zažijí. V sobotu 15. srpna zajistí vzrušení kejklíři, šermíři a večer také ohňová pouť. Děti zhlédnou dvě divadelní představení divadla Kaká. Dopoledne soubor zahraje pohádku Lakomá Barka a odpoledne Palačinkovou Pepinku. Nebudou chybět ani písničky pro děti.

Dospělí si přijdou na své odpoledne při poslechu kapely Třehusk a v podvečer, kdy pódium bude patřit kapele Latin Wave se zpěvákem a saxofonistou Vladislavem Drtinou a v Černošicích populární skupině Acoustic Noise Band. Pouťovou večerní zábavu podpoří skupina Bubny Praha.

Neděle bude opět nabitá. Děti uvidí pohádku a klauniádu v podání souboru MIM o.s. Diváci se také mohou těšit například na slovinského kytaristu Paula Batta nebo na skupinu Harry Band. Mariánskou pouť tematicky zakončí v 18 hodin koncert souboru Rosa Boemica, jenž je letos věnován 900 letům chrámové hudby na území Čech. V projektu zaznějí tóny reprezentující jednotlivá období duchovního a církevního života, od období nejstarší hudby přes repertoár klasicistní, romantický až po soudobou hudbu.

Během celého víkendu se v komunitním centru Mana naproti kostelu koná výstava Konec 2. světové války v Černošicích a okolí.

(hej)