Cyklisté se těší na přírodní adrenalin

Foto: Jan Kyncl
Foto: Jan Kyncl

Blíží se prestižní závod ČEZ Bike Prague, jehož trasa v sobotu 13. června povede také naším regionem po lesních a polních cestách chráněné krajinné oblasti Český kras.

Závodníci tak projedou mimo jiné územím Černošic, Dobřichovic, Chotče, Karlíku, Kosoře, Ořechu, Roblínu a Třebotova. Můžete je tak povzbudit nebo se sami Bike Prague zúčastnit. Jde o klání, které je součástí mezinárodní série Inter-Mountain Series, kam patří mimo jiné i legendární rakouský závod Salzkammergut Trophy. Organizátoři připravili dvě trasy: pro ostřílené bikery s duhovým trikotem nebo pro naprosté nováčky. Přímo na místě startu se můžete rozhodnout, zda pojedete 35 km s podtitulem Jedu na čistotu nebo 65 km s výzvou Umím se s tím poprat. Kratší trasa vede po širokých cestách bez technických libůstek s navýšením 600 metrů a dá se zdolat i na trekovém kole. Delší trasa obsahuje technické sjezdy, prudké výjezdy, brod a další zajímavá místa, při nichž účastníci nastoupají 1 200 metrů. Připraveny budou závody pro dětské závodníky, kteří mohou změřit své síly na trasách od 350 metrů do 3 kilometrů dle věkového limitu.

Podrobné informace najdete na webu Bike-prague.cz, kde probíhají i registrace, a to do 8. června, nebo do naplnění účastnického limitu. Závodit můžete jako jednotlivec či být součástí týmu. V místě startu u pražského obchodního centra Galerie Butovice (hned u metra), se lze registrovat v pátek 12. června od 12 do 20 hodin a v den závodu 13. června od 7 do 11 hodin, děti od 9:30 hodin. Hlavní klání startuje v pravé poledne. Limit pro dojetí je 6 hodin, to znamená do 18 hodin být zpět v cíli.

(lib)