Netradiční hudební zážitek se odehraje na zámku

Foto: archiv

Originální skupina Hot tamles trio z Polska a keltská harfa Seana Barryho s Andreou K. Hrubou zazní v pátek 23. března v 19:30 na zámku v Dobřichovicích.

Repertoár tria je výhradně vlastní, hudbu skládá kytarista Kamil Solecki, texty píše zpěvačka Eliza Sicińska, společným dílem jsou aranže do výsledné podoby písní. Za krátkou dobu své existence absolvovalo trio spoustu koncertů a získalo mnoho ocenění, například prvenství v anketě polského magazínu Twoj Blues (kategorie Objev roku) či vítězství v hlasování diváků na jarním šumperském Blues Aperitivu, které skupině zaručuje účast na letošním podzimním Blues Alive festivalu. Mezitím Hot tamles trio reprezentovalo Polsko na mezinárodním festivalu European Blues Challange 2017.

Sean Barry je anglický harfista, který v rodné zemi obdržel značný počet cen, např. od BBC za skladbu a hru na harfu, nahrával CD se zpěvákem Stingem, je členem kapely Kukulín Jana Hrubého, doprovází zpěvačku Lenku Filipovou a s Andreou K. Hrubou tvoří duo keltské hudby.

(lh)