Černošická knihovna nabízí amnestii i soutěže o ceny

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Od 5. do 11. října přichází již 19. ročník Dne knihoven, který celostátně pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Hlavní téma je Zažijte knihovnu jinak, čemuž dostojí i knihovna v Černosicích.

Kromě spousty zajímavých titulů jako každý rok vyhlásí amnestii pro zapomnětlivé čtenáře na vrácení knížek, které se u nich doma již zabydlely. Noví čtenáři se budou moci přihlásit zdarma. A každý, kdo si v tomto týdnu půjčí knihu, bude zařazen do slosování o knižní odměnu.

Ve čtvrtek 8. října jsou kromě standardní otevírací doby návštěvy možné i od 20. do 22. hodiny. A v sobotu 10. října od 9 do 11:30 hodin.

Pro prvňáčky celý měsíc probíhá písmenková soutěž, ostatní děti se mohou zúčastnit knihovnické tomboly a soutěžního kvízu – tentokrát o spisovatelce Boženě Němcové, která se narodila před 195 lety.

Celý týden zpestří veřejné čtení. Děti rodičům či prarodičům budou číst z pohádkových knížek. Za což dostanou sladkou odměnu. Nejmenší děti si ve čtvrtek 8. října mohou přijít pro omalovánky.

(red)