Tradiční mikulášské trhy rozsvítí 900 žárovek

Foto: archiv organizátora
Foto: archiv organizátora

V sobotu 5. prosince v deset hodin vypuknou mikulášské trhy na náměstí Centra Vráž v Černošicích. Potrvají do 18 hodin a letos budou výjimečné. Ponesou se v duchu oslav 900 let Černošic, což kromě předvánoční atmosféry přinese bohatý program pro všechny generace.

K vidění bude betlém se živými zvířaty, na venkovním pódiu zazpívají děti z pěveckého sboru Mifun, vystoupí dudáci Albert a Bára, zahraje dětská lidová kapela Notičky. Uvidíme taneční vystoupení zumby pod vedením Venduly Kořínkové a přijde i kouzelník pan Kravata. V městském sále se odehraje loutková pohádka divadla LokVar. A těšit se můžeme i na divadelní představení černošických dětí.

Stánky obchodníků a řemeslníků s tradičním vánočním zbožím nabídnou i rozličné dobroty a voňavé nápoje pro zahřátí. Děti si budou moci upéct cukroví nebo vánočku, podívat se na tradiční kolovrátek nebo se zapojit do výtvarné dílny Radky Charapové. V 16 hodin přijde obří Mikuláš, anděl a čert a rozsvítí 900 žároviček na vánočním stromě. Zváni jsou všichni malí i velcí čerti, andělé a Mikuláši, třeba jen s malou ozdobou. U stromku na ně čeká odměna. Každý se počítá a možná padne i rekord.

(red)