Výstava a vyšetřovna v jednom zavítá do Berouna

vystava Kazdy sveho zdravi strujcemPrvní dva říjnové dny se na Husově náměstí v Berouně objeví žluté stany Ligy proti rakovině. V nich proběhne výstava Každý svého zdraví strůjcem. Součástí bude i vyšetřovna. Vše zdarma.

Expozice putující po českých a moravských městech se snaží oddémonizovat závažné a deprimující téma rakoviny. V Berouně se zastaví v pátek 1. října od 10 do 18 h a v sobotu  2. října od 9 do 17 h.

Liga proti rakovině (LPR) Praha představuje téma prevence rakoviny z přívětivější tváře. Proto na náměstí uvidíte i vtipy Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívy, Miroslava Bartáka, nebo vynikající fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všednodenního života.

Součástí výstavy jsou panely pro nejmenší, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu, přestože ještě neumějí číst. Připraveny budou také zábavné hrátky, na kterých si děti i dospělí vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“. Úspěšní řešitelé testu dostanou odměnu.

Dospělí návštěvníci mohou využít také improvizovanou „vyšetřovnu“. Nechat si změřit některé základní zdravotní ukazatele, například hladinu cholesterolu, hodnotu krevního tlaku, výši BMI, procento skrytého tuku v těle. Lékaři a zdravotníci poradí v oblasti zdravého životního stylu, nekuřáctví i obezity.

V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala LPR  ke spolupráci i dermatology. S nimi bude možné konzultovat mateřská znaménka, pihy či změny na kůži.

(red)