Místo u řeky v Radotíně obdivují první návštěvníci

Foto: MČ Praha 16
Foto: MČ Praha 16

Projekt s názvem “Místo u řeky”, který byl nejsledovanější investiční akcí letošního léta v Radotíně, se dokončil k poslednímu září a předal do předčasného užívání.

Práce ale ještě nekončí. Rozšiřuje se a rekonstruuje ulice Nad Berounkou a propojují se dokončené části stavby s prostorem bývalého zahradnictví. Část svahu pod zdí kostela sv. Petra a Pavla nebyla osázena. „Důvodem je rekonstrukce této stěny, kterou chystá radotínská farnost. Po jejím dokončení budou rostliny vysazeny na určené místo,“ uvedl zástupce starosty Prahy 16 Miroslav Knotek.

Ulice Nad Berounkou by měla být hotová do 9. října, aby se mohla plně využívat během Havelského posvícení. Vše bude dokončeno do konce tohoto měsíce.

Na několika místech cyklostezky budou nainstalovány zpomalovací prahy. A to v úsecích, kde se předpokládá větší koncentrace chodců.

„Věříme, že celý prostor se stane oblíbeným místem pro všechny věkové generace Radotíňáků i občanů z okolí. Bohužel už teď, během dokončování stavby, dochází ke škodám a zcizení vysázené zeleně. Zejména bych chtěl apelovat na majitele psů, aby tu své miláčky nepouštěli do nově osázených záhonů,“ dodává Knotek.

Radnice Prahy 16 také prosí všechny obyvatele či návštěvníky o spolupráci, aby jakékoliv protiprávní jednání nahlásili na městskou policii (linku 156) nebo přímo na mobilní telefon detašovaného pracoviště městské policie v Radotíně 777 156 656.