Horymír v sobotu vyrazí z Radotína k Neumětelům

Loni Horymír přijel, letos odjede. Foto: MČ Praha 16
Loni Horymír přijel, letos odjede. Foto: MČ Praha 16

K recesistické akci Horymírova sváteční jízda, která v Radotíně 25. února otevírá jezdeckou sezónu, se již potřetí “přičlení” masopust. Letos ale poprvé s opravdovou oslavou.

Hlavní organizátor Městská část Praha 16 zve na Masopust i Horymírovu sváteční jízdu, která v sobotu 25. února odstartuje v 9 hodin před radotínskou radnicí na náměstí sv. Petra a Pavla.

Všichni namaskovaní i „v civilu“ jsou zváni na průvod masek s medvědem. Ten se začne houfovat mezi 9. a 9:30 hodinou u statku na náměstí Osvoboditelů poblíž Koruny. Příkladem všem, vedle občanského sdružení Petrklíč a jeho příznivců, půjde radotínský divadelní spolek Gaudium. V různých kostýmech s písní a hudbou se v čele průvodu vydá směrem k radnici. Odtamtud bude ve stejném čase vyrážet vladyka Horymír se svou družinou k Neumětelům.

Pak se spustí rej masek, program na pódiu i kolem něho s dětmi, herci i zpěváky. A protože k masopustu patří, kromě nevázané zábavy, i pořádné hostiny, přislíben je i stánkový prodej se sváteční zabíjačkou.

Až se vše sní a dohraje staročeský kabaret, proběhne soud s medvědem – rozsudek je jasný předem, medvěd bude zastřelen. Zda si předtím ještě stihne zatančit za doprovodu flašinetu, to už si musí každý přijít zjistit sám.

(red)