Radotínská hudební scéna je podruhé na albu

Foto: MČ Praha 16

V Radotíně pokřtili v pořadí druhou hudební kompilaci, která je průřezem místní žánrově pestré hudební scény. Křtu se ujal starosta Prahy 16 Karel Hanzlík po boku známých interpretů.

Ve čtvrtek 9. listopadu dvojalbum oficiálně spatřilo světlo světa. Spolu se starostou Hanzlíkem ho šampaňským pokřtili kytarista a skladatel Honza Kalousek, mezinárodně uznávaná sopranistka Markéta Fassati Mátlová, která se nedávno vdala a kvůli křtu dokonce zkrátila svoji svatební cestu, a moderátoři večera Roman Ondráček a Miloš Pokorný známí jako duo Těžkej Pokondr.

Radotínská hudební scéna 2 vyšla po pěti letech od prvotiny stejného názvu. Vznikala rok v nahrávacím studiu, kde na něm zdarma pracovali amatérští i profesionální interpreti. Celý projekt koordinoval ManPetty Neuman. Nahrávání se všemi interperty řídil Miloš Rábl.

Na dvojalbu je možné slyšel světově uznávaného hráče na klasickou kytaru Štěpána Raka nebo dnes již legendárního zpěváka Ivana Hlase. Nechybí ale také mladé amatérské formace, například skupiny Nolem nebo Klika.

„Vedle dnes již jednoznačné ikony české rockové scény, jakou je kytarový instrumentalista Petr Henych, doprovázející zpěváky Kamila Střihavku či dříve Vildu Čoka ve skupině Bypass, na nosiči uslyšíte velice talentované syny tragicky zemřelého radotínského rodáka, člena legendární skupiny Olympic Milana Peroutky, kdy především Milan junior o své výjimečnosti přesvědčil v hudebním pořadu Tvoje tvář má známý hlas,“ poznamenal k albu starosta Hanzlík. Hudební zážitek je k dostání v Kulturním středisku Radotín v domě U Koruny.

(red)