Zloději v Černošicích kradou kola, hlídejte si je

Ilustrační foto: archiv

Dvě krádeže jízdních kol v Černošicích vyšetřují policisté z obvodního oddělení v Řevnicích. Došlo k nim v poslední třetině srpna. Policisté prosí širokou veřejnost o informace.

První se odehrál v období od 13. do 20. srpna v Husově ulici v Černošicích. Neznámý pachatel nejprve rozpletl pletivo na plotu rodinného domu a ze stojanu pak odcizil horské kolo. K další krádeži kola došlo opět v Černošicích 21. srpna v ulici Vrážská. Zloděj tu otevřenými dveřmi vešel do rekonstruované pizzerie a odcizil volně uložené horské jízdní kolo, jehož hodnota dosahovala 80 000 korun.

Pachatel je nyní podezřelý hned ze dvou trestných činů, a to porušování domovní svobody a krádež. Za mřížemi může skončit až na dvě léta.

Policisté prosí o jakékoliv informace k případům. Strážci pořádku z Obvodního oddělení v Řevnicích je přijímají přímo na služebně, nebo na telefonním čísle 974 882 740. Volat ale můžete také na bezplatnou linku 158.

Několik preventivních rad pro cyklisty:

  • na soukromém pozemku i u rodinných domků si vždy jízdní kolo zajistěte nebo uložte do uzamčené garáže nebo jiného objektu k uschování,
  • při odstavení jízdního kola na ulici použijte vždy bezpečnostní zámek a snažte se kolo připoutat k pevnému bodu (bezpečnostní stojan, zábradlí, sloup), jste-li ve společnosti dalších cyklistů, dávejte přednost fyzické přítomnosti jednoho z vás u odstavených, zabezpečených kol,
  • jestliže ukládáte jízdní kolo ve společných prostorách domu, kde bydlíte, dbejte na uzavírání vstupních dveří do objektu a stálé uzamčení společných prostor, i uzamčení v nich uložených kol, pořiďte si společný bezpečnostní stojan nebo bezpečnostní systém pro zajištění samotného jízdního kola, obdobné zásady uplatňujte při ukládání kol na balkonech, ve sklepích a sklepních kójích, nepodceňujte zabezpečení všech dveří a oken ,
  • dojde-li přes veškerá bezpečnostní opatření ke krádeži vašeho kola, neprodleně ji ohlaste a neváhejte použít linku 158, neboť tak snížíte náskok pachatele a jeho šanci, že zůstane nevypátrán.

(lib)