Burčákobraní v Radotíně

vinoZávěr léta v Radotíně již posedmé provoní kvasící vinné šťávy. V sobotu 12. září od 14 hodin to bude na náměstí Sv. Petra a Pavla opravdu šumět, a to nejen burčákem.

Kulturně společenský podnik Radotínské Burčákobraní pořádané Městskou částí Praha 16 ve spolupráci s Českým archívem vín nabídne i spoustu muziky a živého divadla. I přesto, že zde bude opravdu živo, vrátí se ještě před zahájením Burčákobraní trasa pro cyklisty zpět pod kostel Sv. Petra a Pavla.

Objížďka, kterou si vynutila výstavba “Místa u řeky”, bude nyní zkrácena pouze na úsek mezi kostelem a starým radotínským hřbitovem. Rekonstrukci náplavky u ústí Radotínského potoka do Berounky, rozšíření stezky pod kostelem i nové opěrné zdi se totiž už podařilo dokončit. Cesta cyklistů od Prahy tak bude z nábřeží odkloněna jen o kousek výš – u lávky vyjedou do ulice Nad Berounkou a hned pod hřbitovem se znovu napojí na cestu podél řeky.

I oni jsou samozřejmě zváni na akci, kterou budou jen těsně míjet – a zároveň je zdejší radnice prosí, aby se v sobotu odpoledne a večer chovali ve starém centru Radotína ohleduplně. A pokud tu stráví delší dobu, aby přemýšleli, jestli ještě vsednou na kolo, neb pro návštěvníky tu bude připraven mírně kvasící skvělý mošt z hroznů od vinařů zejména z Moravy.

K poslechu bude hrát romská cimbálovka pana Kováče, mezinárodní kapela Caribe z Bolívie, reggae skupina Švihadlo a Elvis Presley revival. Součástí programu bude i anketa o ceny, divadelní stan s loutkovými Pověstmi českými pro děti a s originálním Vtipomatem Bely Schenkové pro dospělé.

(jp)