Berounští studenti zvítězili v Hejtmanově poháru

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Delegace žáků a učitelů ze středočeských škol, nejúspěšnější v soutěži Hejtmanův pohár, včera převzaly ceny. Největší radost měli zástupci SŠ a ZŠ Beroun, kteří si kromě finanční hotovosti odnesli skleněnou trofej.

Na pomyslených stupních vítězů je doplnili žáči ZŠ Miloše Šolleho Kouřim a ŽŠ Kolín II. V prvním ročníku Hejtmanova poháru se soutěžilo ve všech 14 krajích. Ve Středočeském se zapojilo 4 749 žáků ze šestnácti škol. Vítězná škola obdržela originální skleněný pohár a finanční odměnu 10 000 korun. Druhá a třetí v pořadí dostaly poukázky na nákup ve sportovních prodejnách Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun.

Ceny jim předal statutární zástupce hejtmana a náměstka pro oblast školství, mládeže a sportu Milan Němec, který uvedl: „Soutěž je zaměřena nejen na samotný sport, ale i na kreativitu, všestrannost, koordinaci a kolektivní spolupráci, která děti stmeluje a vytváří mezi nimi přátelské vazby. Podporuje soutěživost a motivuje k aktivnímu způsobu života.“

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí. Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, méně už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Každá škola, která se chce zapojit do soutěže, se musí řádně zaregistrovat. Po registraci a následném přihlášení může učitel či odpovědná osoba z dané školy zapisovat výsledky svých žáků do připraveného formuláře. Systém výsledky automaticky vyhodnotí a zapíše do celkového bodového hodnocení. Aktuální pořadí škol i jednotlivé časy žáků jsou dostupné na www.hejtmanuvpohar.cz. Organizátorem soutěže je Asociace amatérských sportů ČR.

(red)