Soutěž s bezpečným internetem se prodloužila

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Žáci a studenti se stále ještě mohou dozvědět něco o internetové bezpečnosti a zároveň vyhrát hodnotné ceny. Soutěžní kvíz v rámci projektu Kraje za bezpečný internet je díky velkému zájmu prodloužen do 15. listopadu.

Šanci vyhrát pěknou cenu v podobě mobilního telefonu Lumia mají žáci základních škol a studenti středních škol, kteří úspěšně absolvují on-line kvíz na stránkách www.kpbi.cz.

Na konci kvízu bude v rámci každého z deseti krajů zapojených do projektu vylosován výherce dalších odměn (mobil, tablet, herní konzole). Navíc jsou od 1. října veřejně přístupné výukové e-learningové  kurzy a soutěž  pro rodiče, která trvá také do 15. listopadu. Po ukončení projektu bude ohodnoceno deset rodičů s nejvyšším počtem získaných bodů v soutěži.

I ve Středočeském kraji se vyhrává. Minulý týden předal středočeský hejtman Miloš Petera cenu dvanáctileté výherkyni z Kutnohorska. „Těší mě, že jsem mohl pogratulovat Lence Kocourkové, která v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet soutěžila a vyhrála hodnotnou cenu od společnosti Microsoft, s. r. o.  Lenka byla vylosována z celostátních šikulů, kteří správně vyřešili on-line kvíz týkající se bezpečného internetu v období od letošního června do září,“ řekl hejtman.

Projekt Kraje pro bezpečný internet vznikl v září 2013 za podpory Asociace krajů ČR a díky spolupráci krajů zapojených do osvěty v oblasti kybernetické bezpečnosti mohly vzniknout e-learningové kurzy a on-line kvíz pro laickou i odbornou veřejnost. Kurzy a soutěžní kvíz byly spuštěny 1. září 2014 a už v průběhu prvního měsíce zaznamenali pořadatelé velký zájem o studium především ze strany dětí a mládeže nad 12 let.

(red)