Změny ve vlakovém jízdním řádu

Foto: archiv
Foto: archiv

V neděli 14. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2015, který s sebou přináší pár významných změn i v našem regionu.

Mezi nejvýznamnější změny v našem regionu a okolí patří nový pár vlaků mezi Berounem, Zdicemi, Příbramí a Březnicí. V pracovní dny a sobotu pojede nový vlak z Březnice do Zdic na přípoj k prvnímu rychlíku do Prahy a večer z Berouna do Březnice v pracovní dny a v neděli. Dále budou na základě požadavků obcí zrychlené osobní vlaky z Prahy do Berouna nahrazeny zastávkovými spoji, které z tohoto důvodu budou odjíždět o 6 minut dříve než v současném jízdním řádu, a původní 15minutový interval v ranní špičce pracovních dní se v době od 6:19 do 7:59 v úseku z hlavního nádraží do Prahy-Radotína zkrátí na interval desetiminutový (před ranní špičkou a na jejím konci bude interval 10–20 minut). V jihozápadní části Prahy tak bude interval 10 minut během ranní špičky zajištěn v obou směrech. Ve směru do Prahy budou odpolední posilové vlaky z Řevnic a Prahy-Radotína nově projíždět zastávky Všenory, Černošice-Mokropsy a Praha-Velká Chuchle. Díky tomu bude moci linka S7 pokračovat do Úval pouze s minutovým pobytem na hlavním nádraží.

Další významná změna proběhne na trati Zadní Třebaň – Lochovice. Zde na základě požadavku Středočeského kraje budou upraveny časové polohy některých vlaků. Důvodem je zlepšení přivážení a odvážení dětí do školy v Litni. Ranní vlak s odjezdem ze Zadní Třebaně do Lochovic v 7:02 pojede ze Zadní Třebaně o 9 minut později, tj. v 7:11. Polední pár vlaků nově pojede v pracovní dny o hodinu dříve, nový odjezd ze Zadní Třebaně bude v 11:01 a v opačném směru odjezd z Lochovic ve 12:38.

(lib)