Po vzpomínce na válku otevřou kapli

V sobotu 27. září v 18:00 hodin bude ve společenském sále obecního úřadu Všenory zahájeno slavnostní vzpomínkové setkání věnované hornomokropeckým a všenorským vojákům, jež prošli peklem 1. světové války. A samozřejmě také legionářům.

Akci pořádá kulturní komise tamního obecního zastupitelstva, Občanské sdružení pro Všenory, místní knihovna a všenorské skautské středisko DUB.

Během večera vystoupí a budou probírána témata: PhDr. Pavel Buchtele z Oblastního archivu Dobřichovice, českoslovenští legionáři, Ing. Bohdan Šmilauer s internetovou prezentací Vzpomínky na 1. světovou válku a Mgr. Jan Maget se známkovým aršíkem obětem 1. světové války (bude k dispozici výstavní panel a možnost dotazů panu Magetovi). Eva Tomisová bude číst z Pamětní knihy školy v Mokropsech od r. 1910 a závěrečné vzpomínkové povídání povedou Dr. Vladislav Veselý a Eva Tomisová.

Slavnostním víkendem ve Všenorech bude i ten následující, v neděli 5. října zde proběhne otevření kaple sv. Jana Křtitele. Návštěvníci se mohou těšit na houslové vystoupení Pavla Nechvíle, recitaci z Vladimíra Holana v podání Moniky Černoškové, prohlídku kaple s Petrem Binhackem, který zároveň celé odpoledne odmoderuje. Nebude chybět občerstvení, prodej pohlednic a výstava k historii Všenor.

(red)