Zloději si vyčíhali několik stodol a garáží k lupu

Vižina – Nářadí a elektrokolo za sto tisíc zmizelo ze stodol a garáží u několika domů v obci Vižina. Případem se zabývají policisté.

Podle dosavadního šetření neznámý pachatel vnikl v době od 20. do 22. října na pozemky čtyř domů ve Vížině, kde u těchto objektů vnikl do uzamčených stodol a garáží, z nichž odcizil především různé druhy nářadí – vrtačky, kladiva, pily, brusky a elektrokolo značky Author.

Svým jednáním zloděj způsobil celkovou škodu na odcizení ve výši dosahující 100 tisíc korun.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. „Policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například motocykly, jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem pod uzamčením nebo upevněné, protože drzost pachatelů nezná mezí. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky,“ upozornila policejní mluvčí Michaela Richterová.