Zámek Liteň nadělí jako dárek adventní koncert

Foto: z archivu organizátora

LITEŇ – Pravou vánoční atmosféru navodí 27. listopadu mimořádný koncert v sále Čechovny v areálu zámku Liteň. Na Adventním koncertu od 18 hodin se představí členové skupiny lesních rohů České filharmonie, smyčcové uskupení Pavel Bořkovec Quartet a jejich hosté.

Do svých řad pozvou hudebníci rovněž vybrané absolventy jarních Liteňských hornových dnů. Jako perla mezi drahokamy se blýskne jedna z vítězek Ceny Jarmily Novotné, která obohatí program zpěvem. Uším polahodí sváteční skladby od Mozarta, Beethovena či Webera, třešinkou na dortu bude studentský hornový sextet. Nebudou chybět ani vánoční melodie.

„V uplynulých ročnících Festivalu Jarmily Novotné se dosud nepoštěstilo, že bychom s příznivci našich projektů oslavili adventní čas, což jsme se rozhodli konečně změnit. Chtěli bychom pro ně na zámku zajistit vánoční atmosféru spojenou s první adventní nedělí a doprovodit ji hudbou. Věříme, že slavnostní Čechovna v zámeckém areálu tu pravou sváteční náladu vykouzlí. Vítáni jsou nejen naši pravidelní návštěvníci, ale i noví posluchači,“ zve k účasti na Adventním koncertu jeho pořadatelka a ředitelka neziskové organizace Zámek Liteň Ivana Leidlová.

Mezi členy skupiny lesních rohů České filharmonie se představí Ondřej Vrabec, Mikuláš Koska, Jan Vobořil, Jindřich Kolář a Petr Duda, kteří si do Litně pozvou spřátelené uskupení Pavel Bořkovec Quartet a hornistu Kryštofa Kosku. Trojici vánočních skladeb zapěje vybraná vítězka Ceny Jarmily Novotné.

Pořadatelem koncertu je nezisková organizace Zámek Liteň, která jej zařadila mezi projekty 11. ročníku Festivalu Jarmily Novotné, konající se pod záštitou ministra kultury Mgr. Martina Baxy a hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Petry Peckové.