Za medvědím rekordem vyražte v sobotu do Berouna

meda_berounFarní charita Beroun připravila pokračování benefiční akce Méďa pro charitu. V rámci oslav 750 let výročí města Berouna proběhne v sobotu 12. září od 10.00 na Náměstí Joachima Barranda zábavný den pro děti.

Z darovaných medvědů, kterých se na červnové akci nasbíralo 1518 ks, se bude tvořit mozaika, která znázorní dalšího medvěda. Sami rekordmani tak utvoří další český rekord, jehož výsledek by měl být znám okolo 13 hodin, kdy proběhne přeměření komisařem.

Veselým skládáním bude provázet herečka a moderátorka Michaela Dolinová. Výtěžek následné dražby medvědů půjde na rozvoj Domova sv. Anežky České v Berouně, zařízení pro osoby s Alzheimerovou chorobou.

Farní charita Beroun ve spolupráci s Rodinným centrem Slunečnice vyzývá občany Berouna a návštěvníky Hrnčířských trhů k aktivnímu zapojení do společného skládání mozaiky na jevišti.

Každý příchozí tak přispěje k ustanovení nového českého rekordu, který bude zaregistrován do České databanky rekordů. Bude také oficiálně potvrzen certifikátem o vytvoření rekordu a vložen do originálního výtisku aktuální České knihy rekordů. Medvídci – dvojití rekordmani se následně budou prodávat přes e-shop na vznikajících stránkách www.medaprocharitu.cz.

Lahůdkou programu pro děti bude také natáčení Dětské televize Media TV s jedenáctiletou moderátorkou, jejíž reportáž ze sobotní události se stane jejím debutem.

(red)