Dětští herci zahrají obnovenou hru Janek Dobrák

kukadylkoKdo ještě neviděl či koho v květnu zaujalo obnovené představení hry Janek Dobrák v podání dětského souboru Kukadýlko pod vedením Lucie Kukulové, bude mít možnost ho zhlédnout na začátku října v kině v Řevnicích.

Divadelní kousek, který napsal Jiří M. Šimek, se původně hrál v roce 2013 pod názvem Jak Dobrák se stal králem a Vykuk do pekla přišel. Narozdíl od Petra Pana a Vánoční hry v představení nehrají žádní dospělí, ale malí ostřílení divadelníci, kteří si sami dělají inspici i nápovědu a dokonce zvládají také některé technické divadelní činnosti.

Hudební složku i tentokrát zajistí orchestr ZUŠ Dobřichovice, hudbu Petra Hepnara zaranžoval Zdenek Dočekal, jehož hudbu známe z představení Byl jednou jeden král, a orchestr bude dirigovat Alžběta Šubrtová či Dušan Navařík. Podle tvůrců hra letos prošla několika proměnami. Změnilo se její obsazení a také ji uvidíme v „upgradované moderně komediální verzi“. Co to znamená? Děj je klasicky pohádkový a pohádkové jsou i všechny postavy – zakletá princezna, čerti popletové, tři čarodějnice, kouzelná babička, hodná víla, Janek Dobrák, který v sázce zvítězí nad Franckem Vykukem, do toho lesní zvířátka, ale všichni jsou najednou malinko praštění – kouzelná babička je roztomile senilní, princeznina komorná má výcvik v bojovém umění, Janek Dobrák mívá občas záchvaty “slunce v duši”.

Tím překvapení nekončí. Ta další čekají na diváky, kteří v říjnu přijdou na představení. V květnu z kina odcházeli s úsměvem malí i velcí, takže se určitě máme na co těšit.

Termíny představení: pátek 2. října od 18:00 hodin, neděle 4. října od 15.00 v řevnickém kině. Více informací je na www.kukadylko.com.

(hej)