Z chaty zmizely věci za tisíce. Zajistěte si letní sídla, radí policisté

ČERNOŠICE – Vojenská vzduchová puška, dalekohled, drahé nože, ruční svítilna i finanční hotovost – to vše zmizelo z chaty v Černošicích. Celkem si neznámý pachatel odnesl věci za osmnáct tisíc korun.
Zloděj překonal drátěné oplocení pozemku rekreační chaty, poté vnikl na pozemek. U vchodových dveří rozbil skleněnou výplň, čímž si sjednal přístup do vnitřních prostor. Pak už jen bral, co mu pod ruku přišlo. Za to mu nyní v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let.
Policisté v této souvislosti radí, aby si lidé své chaty co nejvíce zabezpečily, například bezpečnostními zámky, ochrannými okenními fóliemi, ochrannými mřížemi či bytelnými okenicemi. Pro vyšší ochranu je vhodné použít elektronické zabezpečovací signalizace. Pokud v chatě zůstávají přes zimu cennější věci, například elektronika, je dobré si poznamenat jejich výrobní čísla nebo je zdokumentovat fotografiemi. Majitelé chat by dále neměli nechávat volně ležet žebříky a jiné věci, které by mohly zlodějům pomoci při vloupání.
Při podezření z vloupání policie radí nevstupovat do objektu, neuklízet po zlodějích a věc neprodleně oznámit Policii České republiky na linku 158.

Ilustrační foto: PČR