O víkendu se koná Mariánská pouť v Černošicích

Foto: archiv MěÚ Černošice

Jarmark, kejklíři, šermíři, pohádky, úžasný svět her, houpačky a kolotoče, hudba rozličných žánrů, ranní mše v kostele nebo loutkový ateliér – to vše nás čeká opět po roce, v sobotu 12. srpna a v neděli 13. srpna v Černošicích. Mariánská pouť se koná v Komenského ulici a před kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

Na letošní pouť přijalo pozvání několik hudebních skupin. Během sobotního odpoledne bude vyhrávat staropražská kapela Třehusk, následně zahraje karlštejnská country kapela Kapičky. Podvečer bude pódium patřit fenomenálnímu slovinskému bluesovému zpěváku a kytaristovi Paulovi Batto. Na pouťové večerní zábavě to s vámi rozjede populární zpěvák Bohouš Josef s kapelou B.Lues. Čeká vás i bohatý doprovodný program, loutkový ateliér, úžasný svět her, Chůdaři a šermíři ze skupiny Nevers.

V neděli se pak můžete těšit na několik kapel, například skvělého romského akordeonistu a zpěváka Maria Biháriho s kapelou Bachtale Apsa nebo bluesové trio Jiřího Maršíčka. Pouť zakončíme v 18 hodin koncertem Černošické komorní filharmonie v kostele.

Pouť bývá veselá a barevná, proto ji mají rády hlavně děti. Pro ně se budou hrát tři pohádky, přímo u kostela se bude točit kolotoč i podávat cukrová vata. Další atrakce budou na děti čekat v Parku Berounka, kam lze dojít od kostela zkratkou (úzkou uličkou) kolem Penny Marketu.

Stalo se již tradicí, že o pouti máme jedinečnou možnost nahlédnout do černošické historie. Výstavu s názvem Naše svatby tentokráte připravila Černošická společnost letopisecká a bude otevřena po oba dny Mariánské pouti v komunitním centrum MaNa (naproti kostelu). Letos je věnována černošickým svatbám v průběhu času. Podrobný program pouti najdete na webu města a na plakátech.

(pb)