Černošický odbor územního plánování je zavalen žádostmi

Ilustrační foto: archiv

Kvůli novele stavebního zákona, která vstoupila v platnost od letošního ledna, výrazně vzrostla agenda černošickému odboru územního plánování. Standardní lhůty na vyjádření jsou minulostí.

„Aktuálně nejsme schopni stanoviska vydávat v obvyklých lhůtách. V současné době se pohybují kolem 50 týdnů. Situaci sami považujeme za neúnosnou, ale nevznikla naší vinou a její řešení je mimo naše možnosti,“ píše v dopise občanům starosta Filip Kořínek.

Kolaps způsobilo převedení drobných záměrů typu studna, garáž a podobně ze 14 místně příslušných stavebních úřadů na jediné pracoviště ORP Černošice. Černošický úřad již vloni na podzim začal shánět nové posily na čtyři nově zřízené pracovní pozice. Obsadit se podařilo jen jednu. Podle Kořínka je řešením vrátit rychlou novelou zákona přinejmenším jednodušší část zbytečně převedené agendy zpět.

„Situací se již zabývá Svaz měst a obcí a Sdružení místních samospráv. Některé parlamentní strany a krajský úřad Středočeského kraje, plus někteří krajští zastupitelé. Podle našich informací je situace špatná v mnoha dalších obcích s rozšířenou působností,“ dodal Kořínek.

(pan)